בית ספר בן איש חיל

בית ספר תורני לבנים “בן איש חיל”רשת בני יוסף בא”י 

בנשיאות הרב יוסף ניסן שליט”א
מנהל: הרב ישראל שלום ניסן שליט”א
כתובת: אצ”ל 14 רמת גן 
טלפון: 03-6776714 פקס : 036776798
דוא”ל: hazonlamoed@gmail.com

חזון ביה”ס

בית הספר רואה שליחות נעלה בחינוך ילדי ישראל לתורת ישראל בארץ ישראל וקיום המצוות על פיה בדגש על ערכי מסורת ישראל ושרשרת הדורות. מתוך שמחה וביטוי עצמי לעלות, להתעלות ולהתקדם בדרכי התורה המסורה מאבותינו, והקניית כל מקצועות הליבה.

ייחודיות ביה”ס

בבית ספרנו התלמידים גדלים ולומדים בהרמוניה נפלאה.
בבית ספרנו מהוה חוליה בשרשרת החינוך במוסדותינו מגיל הרך ועד לעיצובם האישי כבני חיל.
בבית ספרנו צוות הוראה מקצועי מהשורה הראשונה המעניק חינוך (והכוונה בכל הגילאים כמערכת אחת משולבת, החל מהגננת ועד לנשיא המוסדות) באווירה נעימה וחווייתית כשכל תלמיד הוא כבן יחיד ומיוחד בדרכו.

לימוד תורה בהיקף רחב: תורה, משנה, גמרא, דינים, דקדוק, טעמי המקרא, עם צוות מקצועי ומיומן, הלימודים בשמחה ובהתלהבות.
בלימודי ליבה: מתמטיקה, הנדסה, אנגלית, טבע, גיאוגרפיה, היסטוריה. במבחני מיצ”ב במתמטיקה הוביל בית ספרנו בציונים גבוהים מאוד.
בנוסף, בית ספרנו מפעיל חוגים ברמה גבוהה במגוון תחומים :
אווירונאוטיקה, בוטניקה, ספורט אתגרי, בניה בדו ותלת מימד, וטעמי המקרא.
המהווים חלק בלתי נפרד מההווי העשיר בבית הספר ומחויות הלמידה.

בוטניקה

לצד בית הספר קיימת חווה חקלאית רחבת ידיים הכוללת חממה, שולחנות רבייה, גידול פירות וצמחים וירקות עונה, גידול וייצור שמנים וצמחי מרפא,
תלמידי ביה”ס בהדרכתו של בהדרכתו של אגרונום בכיר, בוגר הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית, לומדים את כל שלבי גידול הפרי / ירק החל משלבי הניכוש , זריעה השקיה לקיטה וכו’. תוך התנסות מעשית בשטח, הלימוד מהנה ומחכים את הילדים.
בחווה משלבים את לימוד המצוות התלויות בארץ: שמיטה, כלאיים, ערלה, לקט, שכחה, פאה.

תעופה וחלל  – אווירונאוטיקה

בהדרכתו של רס”ן במילואים והנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, מנהל מועדון תעופה, מדריך בכיר בחברת עמית טוס, רכז תחום אווירונאוטיקה תעופה וחלל במוסדות חזון למועד. בבית ספרנו הילדים מבצעים ניסויים מדעים ובניית דגמים על מנת להבין מקרוב את התחום.

אנימציה, ועיצוב גרפי בתלת ודו מימד

תלת מימד 

הפעילות מתבצעת במדפסות תלת מימד אשר מאפשרות לכל ילד את החבוי בתוכו , הפעילות מקנה לתלמיד לקרוא גרפיקה ושרטוט ולהוציא את החבוי בתוכו , כמו כן לבנות דגמים בדו ותלת מימד . 

 

טעמי המקרא

התלמידים מתמחים לקרוא בתורה ע”פ טעמיה ודקדוקיה.

פעילות קהילתית עניפה

בסמוך לבית הספר בביכנ”ס “אשל אברהם” רח’ אצל 14. שיעורים קבוצתיים/פרטניים במשך כל ימות השבוע,(במיוחד בסופ”ש שבתות וחגים) במשנה, גמרא, טעמי המקרא.
להשלמת שרשרת הדורות – לימוד חווייתי לאבות ובנים
בכל חודשי השנה מתקיימים “מבצעים” נושאי פרסים יקרי ערך להקניית ערכים תורניים וחברתיים.
התייחסות אינדיבידואלית לכל תלמיד, באווירה משפחתית גם מחוץ לשעות הפעילות, או סיום חוק הלימודים בביה”ס, במתן עצה וברכה מפי מורנו הרב נשיא המוסדות.
האווירה המיוחדת והיחס האישי של המורים והצוות החינוכי מעניק לתלמידים חיבור ורצון לזכות להמשיך את שרשרת הדורות בדרך ישראל סבא.